bg-rozvoj-lidi-a-organizace

Agile organization

Společně změníme přístup k vedení projektů i řízení procesů. Zavedeme krátké cykly, jasně měřitelné cíle a vytvoříme agilní organizaci.
Zavedeme do organizace principy agilního řízení

I když se zdá, že agilita je něco, co se objevilo v posledních letech, její kořeny sahají více než 30 let zpátky. A již není pravdou, že se jedná o přístup jen pro softwarové firmy – v současnosti nalézá uplatnění například ve finančnictví, telekomunikacích nebo řízení lidských zdrojů. Agilní organizace (nejde jen o zavedení metod, ale i o myšlení manažerů) může dosáhnout 3x – 5x vyšší efektivity než tradiční způsob řízení.

Zveme vás k tomu, abyste i vy prozkoumali, do jaké míry může Agile poskytnout řešení pro zvládání rostoucí složitosti ve VUCA světě. ICG vám může se zaváděním agilních principů pomoci. Vybereme a implementujeme aspekty užitečné konkrétně pro vaši firmu. Společně zavedeme vysoce účinné, na míru šité intervence, které jsou výzvou, ale nezatěžují organizaci.

Přestože na internetu nebo konferencích existuje značné množství informací, success stories a diskuzí o agilitě, každá jednotlivá organizace si musí položit následující otázky:

 • Mohla by být větší agilita užitečná i pro nás?
 • Jaké aspekty agility by mohly být konkrétně užitečné?
 • Jak vybrat nástroje, které pro nás budou nejefektivnější?
 • Jak nejlépe postupovat při zavádění agilního řízení?

Chceme vám pomoci najít odpovědi na tyto otázky. A proto provedeme analýzu současného stavu a navrhneme rozvojový program dle požadavků společnosti. Organizačně zabezpečíme realizaci programu, budeme spolupracovat s interními vedoucími projektu při přípravě i realizaci jednotlivých fází projektu.

Na základě vašich největších výzev společně spustíme kombinaci opatření, která budou pro vaši firmu nejpřínosnější. To přirozeně zahrnuje uplatnění agilních principů, jako je například práce v krátkých úsecích (sprintech), což umožňuje rychleji hodnotit řešení a případně redefinovat projekt podle nových skutečností. Dalším aspektem Agile je průběžná spolupráce se zákazníkem, který týmu poskytuje zpětnou vazbu a upřesňuje zadání.

Součástí naší nabídky je i vyhodnocování průběžného stavu během realizace projektu zavádění Agile do organizace a posouzení stavu projektu po jeho realizaci, včetně doporučení kroků pro jeho dlouhodobou udržitelnost.

Pokud máte zájem o komplexní transformaci vaší organizace, aby byla schopná reagovat na výzvy 21. století, doporučujeme také službu Organization development.

Které metody a nástroje používáme:

 • Dotazník Agilní připravenosti
 • SCRUM
 • Kanban
 • Lean Startup
 • OKR
 • Rapid Results

Náš postup k doručení cíle - Roadmapa

1

Vize

Pomůžeme vám vytvořit vizi, protože agilnější organizace, o kterou usilujete, musí být představitelná a hmatatelná.

2

Definice

Společně definujeme „proč" a „k čemu," a tím formulujeme jasné cíle, kterých má být agilně dosaženo.

3

Příprava

Definujeme celkový proces, stanovíme priority rozvoje a upřesníme počáteční kroky.

4

Proces učení

Společně s vámi navrhneme vědomý proces učení, který zahrnuje vytváření prototypů, hodnocení, učení a adaptaci.

5

Ukotvení

Zaváděním přístupů a osvědčených praktik ukotvujeme vybrané aspekty v organizaci.

6

Navázání

Umožníme vaší organizaci další rozvoj podle agilnějšího modelu organizace.

Cíle a benefity


Rychlejší doručování projektů v rozsahu 30-50 %

Flexibilita při sestavování týmů dedikovaných na konkrétní úkol

Schopnost celé organizace rychleji reagovat na změny

Ukázky přínosů

-15 % Pokles doby mezi zadáním a dodáním produktu

Dopady: Zavedením metod Agile se podařilo zlepšit komunikaci mezi zákazníkem a týmem a zkrátit dobu dodání produktu, čímž byla zvýšena celková efektivita. Kde: Automobilový průmysl

+60 % Zvýšení spokojenosti zaměstnanců s vlastní prací

Dopady: Spokojenější tým a pocit psychologického bezpečí na pracovišti zvyšuje pravděpodobnost, že zaměstnanci otevřeně sdělují své názory a nápady v rámci společnosti. Kde: Elektrotechnický průmysl

-30 % Pokles počtu chyb v projektech vývoje

Dopady: Častost případů, kdy bylo třeba v průběhu projektu něco předělávat nebo přepracovávat se snížila, což má vliv i na revizi termínů a rozpočtů. Kde: společnost v chemickém průmyslu

Chcete se dozvědět víc o Agile Oranization? Kontaktujte nás, připravíme Vám nabídku na míru.

 

Kontaktní osoby

Mám zájem o více informací

  Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

  Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s.r.o., se sídlem Marie Podvalové 1, Praha 9, souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

  Zpracování Vaší žádosti i následné komunikace.*

  Zasílání následné komunikace o chystaných školeních, akcích společnosti a zvýhodněných nabídkách - "Newsletter".

  Další podrobnosti o pravidlech ochrany osobních údajů najdete zde.