Provozujete klíčovou technologii, drahý stroj a nejste spokojeni s výkonností? Zapojte agilní techniky řízení odborných zdrojů, pracujte s aktuální i strategickou příležitostí ve vašich procesech.


Továrny se mění s nástupem Industry 4.0 a mění se i TPM. Co bylo před 20 lety už nestačí. Nositelem změny jsou data a jejich hluboké využití. Jak propojit data s technickou praxí a využít potenciál strojních celků, linek či CNC strojů na maximum?

Jste ředitelem továrny a potřebujete změnu? Jste manažerem inženýringu, kvality, financí? Potřebujete s nejmenší energií svého týmu získat maximální výkon? Přijďte si poslechnout, jak na to. Vezměte si s sebou techniky, inženýry, své budoucí auditory TPM a přijeďte se naučit hloubkovou analýzu ztrátového výkonu vašich strojů a zařízení.

V jednodenním tréninku vám představíme nový přístup k TPM. Naučíte se standardizovanou techniku analýzy klíčových ztrát stroje/zařízení. Nasměřujeme vaše zlepšování na kritické oblasti. Objevíte nový přístup k aplikaci Lean technik pomocí porovnání aktuální i trendové ztráty mezi strojními celky napříč továrnou. Naučíte se funkční postup agilního řízení lidských a technických zdrojů továrny na základě prokazatelných měřitelných parametrů. Dáme vám možnost porovnání se s jinými továrnami pomocí standardizované benchmarkové techniky.

Naučíte se

 • V rozsahu 1 dne provést komplexní audit klíčového stroje
 • Provést kritickou revizi komplexních ztrát zařízení
 • Auditovat odborné činnosti údržby – prevenci, predikci, oběh náhradních dílů
 • Kontrolovat nákladovost stroje a definovat ztracené příležitosti
 • Připravit kompletní strukturovanou auditovou zprávu pro management
 • Na základě hloubkové revize nastavit strategii a detailní projekty pro efektivní realizační fázi

Proč k nám?

 • Naučíme vás techniku umožňující v extrémně krátkém čase realizace hlubokou kritickou revizi ztrátových příležitostí stroje
 • Naučíme vás techniku umožňující nasazení agilního řízení odborných lidských zdrojů v prostředí průmyslových podniků
 • Naučíme vás techniku, kterou je jednoduché replikovat
 • Naučíme vás, jak proniknout do údržbářských procesů
 • Budeme přinášet zásadní nálezy, které přetavíme do nápravných lokálních akcí nebo systémových změn v procesu
 • Trénink je veden zkušenými Lean specialisty s profesní znalostí údržby a implementace systému TPM

Propojení s kurzem TPM 40

Obsahem tohoto kurzu je postup realizace kritického auditu výkonnosti vašeho klíčového stroje/zařízení. Tento postup můžete opakovat na další vaše zařízení a vzorkovat ztrátový výkon vašich strojů. Výstupy auditu směřují do taktického a strategického řízení podniku.

V průběhu kurzu budeme pracovat s technikami preventivní, prediktivní údržby, MES systémy, variabilitou časů cyklů, technikou rychlých přestaveb a dalšími znalostmi TPM, Leanu a Six Sigmy. V případě, že jsou pro vás tyto pojmy nové, doporučujeme, abyste si před kurz Auditor TPM zařadili kurz TPM 40, kde v rozsahu 4 výukových dnů probíráme detaily implementace TPM do procesů výrobních závodů.

Komu je určen kurz Auditor TPM

 • V prvé řadě manažerům, kteří chtějí pochopit, jak nový nástroj agilního řízení uchopit a implementovat do svých procesů.
 • V druhé řadě budoucím auditorům, kteří budou analyzovat interní procesy.
 • A ve třetí řadě technikům, inženýrům, vedoucím údržeb a výrobních jednotek, kteří se naučí vidět příležitost. Tuto příležitost popsat a zužitkovat.

Jak je to s agilním řízením v Auditu TPM?

Naše úvodní hypotéza zní: Vaše odborné zdroje tvrdě pracují na plošných standardech a současně vám unikají příležitosti v desítkách procent výkonu na lokálních procesech.

Díky Auditu TPM budete mít důvod vytvořit tým specializovaných odborníků a vzít si zásadní příležitost. Popřemýšlíme nad tím, co by pro vaši továrnu znamenala změna v léta zavedené praxi odborných oddělení a nakolik má pro továrnu hodnotu současné dělení funkcí a pracovních rolí. Budeme přemýšlet v kontextu zjištění ztráty auditu TPM na konkrétním kritickém stroji.

Co dokážeme objevit při auditu

Následující příklady byly výchozím bodem pro tvorbu tohoto kurzu:

auditor tpm

Přijďte si s námi změřit vaši příležitost k razantnímu zlepšení.

Koučink a certifikace auditora TPM

Součástí kurzu je možnost konzultací k realizaci vašeho prvního auditu TPM se zkušeným konzultantem. Pomůžeme vám vzdáleně pomocí Teams, Zoom a dalších aplikací uchopit váš projekt za správné lano.

Certifikace auditor TPM je udělena tomu, kdo absolvoval kurz Auditor TPM, samostatně realizoval kompletní audit na vybraném stroji/zařízení a finálně odprezentoval/obhájil audit u závěrečné obhajoby.