bg-rozvoj-lidi-a-organizace

Organization development

Pomáháme organizacím budovat jejich připravenost a schopnost reagovat na změny.

Pomáháme organizacím budovat jejich připravenost a schopnost reagovat na změny a dosahovat vyšší efektivity prostřednictvím přípravy vhodné firemní strategie, posílení vnímání hodnot, kultury firmy, rozvoje lidí a jejich schopnosti pracovat efektivně. Posilujeme vnímání kultury a nastavíme nejvhodnější organizační model i související procesy.

Náš přistup transformace má několik ambicí. Primárně se zaměřujeme na efektivitu organizace a jejích výsledků. Ty se mohou u jednotlivých organizací lišit, ale obvykle mezi ně patří finanční výkonnost, spokojenost zákazníků, zapojení zaměstnanců (angažovanost) organizace a zvýšená schopnost přizpůsobit se měnícím podmínkám a rychle reagovat na změny. Tento prvek je stále zásadnější. Dnešní svět se vyznačuje volatilitou, nejistotou, složitostí a nejednoznačností tzv. VUCA svět. Ten vyžaduje od organizací nové způsoby řízení, agilitu, motivaci… a právě organizační rozvoj je prostředkem k dosažení výše zmíněného.

Náš ICG přístup při rozvoji organizace vždy začíná auditem stávajícího stavu a nastavením cílů. Na základě vstupních informací připravíme strategii transformace, kterou poté pomáháme realizovat, a měnit tak organizaci.

Náš postup k doručení cíle – Roadmapa

Organization Development

V rámci Auditu na vás čekají rozhovory s klíčovými Stakeholdery, kde si promluvíme s vybranými manažery, zaměstnanci, lídry o rozvoji, změně a vizi. Dále analýza Stakeholderů, ve které připravíme systematickou analýzu zainteresovaných stran, zjistíme míru podpory, případnou rezistenci k programu. Provedeme organizační workshopy a plánování programu, v rámci kterého stanovíme hrubý plán času a zdrojů pro další fáze.

Ve fázi Strategie budeme pracovat s vizí a strategiemi, nastavíme tzv. OKRs pro každého účastníka a agilní řízení i komunikační plán, budeme provádět monitoring a tvořit detailní koncepty / vzdělávací programy. Nastavíme měřitelné cíle a identifikujeme možná rizika konceptu.

Můžeme vám nabídnout i fázi Transformace, kde můžete očekávat pravidelný koučink pro účastníky (můžeme realizovat jak individuální, tak skupinové koučinky), retrospektivu (dle jejích výsledků nastavíme nové cíle na další období dle principů OKR) nebo i realizaci Rapid projektů.

Možná vás zajímá, co je třeba udělat, aby navržené nové procesy, agilní struktury a strategické koncepty trvale změnili chování a postoje zúčastněných. Naše zkušenosti z úspěšných i neúspěšných projektů změn jsme shrnuli do 12 zásad.

Cíle a výstupy


Analýza kompetencí, hodnot a chování

Akční kroky a krátkodobé cíle pro změnu

Metodické vedení procesem změny

Strategie transformace a návrh procesu změny

Realizace workshopů a komunikace změny do firmy

Hodnocení a vypracování zprávy o auditu

Ukázky přínosů

-30 % zkrácení dodací lhůty

Dopady: Byly provedeny změny ve strukturách, procesech a systémech a byl vyvinut nový způsob práce. Dlouhodobě došlo ke zlepšení účinnosti a navýšení odhodlání vedoucích a týmů. Kde: automobilový průmysl, odd. testování motorů

+20 % up-sell poštovních služeb

Dopady: Nový model řízení, Redesign kvalifikace zaměstnanců. Kde: poštovní úřad

3 Inovativní řešení problémů pro klíčového zákazníka

Dopady: Zvýšení inovační zdatnosti. Kde: výrobce v papírenském a obalovém průmyslu

Chcete se dozvědět víc o programu Organization development? Kontaktujte nás, připravíme Vám nabídku na míru.

 

Kontaktní osoby

Milan Gazdík

Partner, konzultant

Libor Čadek

Partner, konzultant

Mám zájem o více informací

    Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

    Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s.r.o., se sídlem Marie Podvalové 1, Praha 9, souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

    Zpracování Vaší žádosti i následné komunikace.*

    Zasílání následné komunikace o chystaných školeních, akcích společnosti a zvýhodněných nabídkách - "Newsletter".

    Další podrobnosti o pravidlech ochrany osobních údajů najdete zde.