Jakékoliv sebelepší technické řešení bez adekvátního řízení „lidského postoje“ nemůže uspět.


V každé organizaci se ročně realizuje mnoho projektů ať již technologických, procesních, či strategických. Ne všechny jsou považovány za úspěšné. Ve skutečnosti řada projektů a změn nedosáhne požadovaných výsledků nikoliv kvůli nedostatku lidských zdrojů, metodiky, technologií, ale proto, že manažer/lídr neřídil dobře změnu a uživatelé ji poté nepřijali. Právě rezistencí vůči změně a přístupy jak ji eliminovat se zabývá metodika Řízení změn (change management). Její zvládnutí výrazně zvýší šanci na úspěch.

Naše školení připraví účastníky na to, jak systematicky řídit změny jako součást každého projektu, či firemní změny. Na školení si účastníci vyzkouší techniky Change managementu na reálném příkladu. Maximálně praktické školení, které jsme v inovovali a obohatili o nové komunikační a digitální nástroje pro rok 2021. Seznámíte se s nástroji OPERA a její elektronickou verzí APERA, komunikací pomocí Pecha Kucha technik. V samostatné kapitole probereme nástroje pro virtuální workshopy a řízení změn v online prostředí – seznámíme Vás s MIRO a představíme Vám úžasný Mentimeter, který můžete použít každý den. Pro obohacení chceme ukázat možnosti Kulturní analýzy v podobě ICG nástroje Culture Canvas.

Školení je zakončeno krátkým testem a nově, pokud zpracujete po skončení kurzu praktickou část (dle zadání), můžete získat mezinárodní certifikát „Change Practicioner“. S praktickou částí Vám pomůžeme – součástí jsou možné online konzultace s lektorem a navíc, jak certifikace, tak tento dodatečný koučink je v ceně kurzu!

Naučíte se

  • Iniciovat a implementovat změny v organizaci tak, aby při jejich zavádění byla zajištěna maximální míra podpory.
  • Poznávat typické reakce na změnu, jak se na ně připravit, případně jak čelit rezistenci.
  • Umět aplikovat nástroje, zajišťující úspěšný průběh a to workshopové, individuální a nově i digitální (virtuální).
  • Připravit komunikační plán pro zaměstnance i management.
  • Být leaderem – zjistit současnou situaci přijetí změny v týmu i u stakeholderů
  • Kombinovat projektové techniky s řízením změn.
  • Řídit tým a facilitovat workshopy (i virtuálně)

Zajímají Vás praktické tipy pro řízení změn? Doporučujeme knihu Adventure Change Management, jejímiž autory jsou konzultanti ICG. Účastníci školení si mohou knihu vypůjčit z knihovny v našem školicím centru.

Dostupné termíny