bg-lean

Kaizen

Praktický intenzivní výukový Kaizen workshop vás naučí vyhledat příležitosti, plánovat a realizovat zlepšovací workshopy.

Naučte se nalézt a získat příležitost ve vašem procesu.

Praktický intenzivní výukový Kaizen workshop vás naučí vyhledat příležitosti, plánovat a realizovat zlepšovací workshopy s jasnými výsledky přímo ve vašem procesu. Celý výukový Kaizen realizujeme společně s vašimi pracovníky na reálných zadáních, v reálném prostředí výroby či administrativním procesu. Výsledky jsou hmatatelné ihned po skončení programu!

Téma, oblast i nástroje záleží jenom na Vás

Umíme připravit Kaizen workshop na všechny nástroje Lean, ale i velkou část nástrojů kvality. Nadefinujete si téma, nebo pomůžeme vybrat z oblastí použití jako jsou:

Možné oblasti workshopu: Přestavba (SMED), Hodnotová analýza, Line Balancing, Milk Run, Kanban, JIS, Ergonomie pracoviště, PDCA, 5S, Administrativa, Zásobování, WIP, Interní logistika, PFMEA, Poka Yoke

Zvolte si cíl a rozsah

Má být cílem např. naučit vybranou skupinu realizovat Kaizen Event workshopy, nebo dosáhnout zvýšení propustnosti úzkého místa? Rozsahem můžeme Kaizeny společně realizovat od 1 do 5 dnů.

V případě speciálního zájmu připravíme tzv. Kaizen Week – intenzivní zlepšovatelský týden s nasazením několika moderátorů, kteří mohou vést až 12 realizačních týmů v koordinovaném zlepšování.

Pokud máte jakoukoliv potřebu, procesní problém či téma a k tomu očekávaný rozsah zdrojů a cíl, stačí nás oslovit. Dle náročnosti zadání a vstupů vše s Vámi konzultujeme telefonicky, emailem, nebo zvolíme osobní přípravnou návštěvu ve vaší společnosti.

Výstup výukového Kaizen workshopu

 • Realizovaný příklad Kaizen Workshopu formou školení a praxe
 • Motivace týmu k dalším realizacím
 • Změna procesu – zlepšení vybraných metrik procesu, odstranění problému, či úzkého hrdla
 • Finanční přínos – v drtivé většině je návratnost nákladů na realizaci výukového workshopu bezprostřední

 

SENSAI KAIZEN WEEK

Mimořádný a výkonný formát soustředěného týdenního úsilí. Jeden zkušený facilitátor vede 4-12 interních zlepšovatelských týmů. V této technice rozprostřeme ve vaší firmě mezioborovou síť. Zapojíme desítky pracovníků a aktivujeme ve firmě intenzivní zájem o zlepšování. Frontu změny a zlepšení vedeme průřezem ve firmě – ve výrobě, ve skladech a interní logistice, v administrativě a plánování, na údržbě i v kontrolingu.

Typický průběh SENSAI KAIZEN WEEK:

 • Příprava s managementem – definujeme co, kde a jak zlepšíme. Určíme týmy, stanovíme cíle. 1 den
 • Trénink a školení konkrétních Lean dovedností – školíme jen ty techniky, které prakticky využijeme. 1-3 dny
 • Realizační týden –  jeden po druhém jsou týmy aktivovány facilitátorem a zahajují přesně připravenou a zacílenou analýzu a řešení. Každý tým je veden interním vedoucím. Sensai je motorem, směrovkou tohoto intenzivního Kaizen letu. 5 dnů

V případě zájmu o SENSAI KAIZEN WEEK nás kontaktujte. Připravíme pro vás nabídku na míru.

Reference

teleflex

„Potřebuji změnit firemní kulturu a myslím si, že zavedení Lean filozofie je tou správnou cestou“. Takové bylo moje zadáni před 5ti lety, když jsem vybíral konzultanta na Lean. Jediná firma, která přišla se zajímavou nabídkou (a vůbec pochopila naše potřeby) bylo ICG.

Od té doby mě ICG doprovází při Lean transformacích, které zahajuji. Nejvíce si vážím přístupu konzultantů ICG, který nás vždy posouvá o krok (nebo dva) dál, vždy dostáváme podporu kterou potřebujeme. Učíme se hlavně tím, že realizujeme společně projekty, Kaizen Eventy, Kaizen Weeky. ICG nám neustále pomáhá posouvat hranice toho, co si myslíme, že je možné implementovat. Například jsme zavedli plánováni výroby dle modelu Just In Sequence v rámci jednoho týdne. Díky tomu se nám lead time zkrátil na několik hodin místo dní (týdnů) a standardizoval se proces plánování. Je to jen jeden z příkladů jak moc nám ICG pomohlo a pomáhá zvyšovat efektivitu, leadtime, uvolňovat výrobní prostor pro další výrobu a hlavně zvyšovat angažovanost spolupracovníků. Bez ICG by naše Lean transformace nebyla tak úspěšná.

Jan Sondag, Teleflex Medical s.r.o.

grammer

Spolupracovat s panem Hodulákem je jako pohledět pravdě do očí! Jeho přístup k odhalování jakýchkoliv nedostatků a zbytečností je přímý a nekompromisní. Jeho školení jsou všem srozumitelné a vedení workshopů je profesionální a efektivní. Vážím si jeho otevřeného přístupu, jeho ochotě klást donekonečna otázky, které nám pomáhají otevírat oči a nacházet ta správná řešení. Naprosto srozumitelným způsobem umí dát zpětnou vazbu v okamžiku, kdy místo řešení hledáme pouze výmluvy či zdůvodňování stávajícího. Po několika letech spolupráce ho můžu s klidným svědomím a rád doporučit každé firmě, která to se sebou myslí vážně. P.S.: Je to tak, jak to cítím

Martin Kořínek, Jednatel, GRAMMER CZ

olympus-logo

S dodavatelem ICG spolupracujeme již déle než dva roky. Primárním záměrem spolupráce bylo a nadále je šíření Kaizen kultury nenásilnou formou skrze vzdělávání a workshopy. Za tímto účelem jsme s ICG provedli mapování hodnotového toku a následně nadefinovali Kaizen Eventy, které byly vždy zacíleny na konkrétní překážku pro hlavní cíl – stavbu OPF linky. Kaizen Eventy byly velmi pečlivě realizovány, a to od plánování, personálního obsazení, specifikaci cíle, využití technik, volby konzultantů až po finální prezentaci návrhů a zpětnou vazbu ze strany účastníků i sponzorů. Díky pečlivé organizaci a realizaci se nám daří nenásilně šířit Kaizen kulturu ve společnosti při paralelním přínosu ve formě výrazných zlepšení na jednotlivých pracovištích. Spolupráci se společností ICG vnímám jako velmi úspěšnou, kdy se podařilo předat velkou část know-how interním pracovníkům a ICG (po roce a půl) působí již jen v podobě externí konzultantské a auditní společnosti. Základem úspěšné spolupráce s ICG je sdílená filozie a přístup k problematice Kaizen.

Ivo Denemarek, Supply Chain Manager, Olympus Medical Products Czech

grammer

S ICG Capability (Richardem Hodulákem) spolupracuji již několik let. Absolvoval jsem několik Workshopů i navazujících Kaizen Eventů a oceňuji především profesionální a praktický přístup. Výsledky vždy předčily mé očekávání. Práce celého týmu byla vždy na vysoké úrovni a průběh dokázal pohltit i méně optimistické kolegy.

Michal Mur, GPS Manager, GRAMMER CZ

olympus-logo

Z dosavadní, více jak dvouleté spolupráce pozitivně hodnotím styl práce konzultantů – jejich odbornost, schopnost uvádět teoretický výklad do praxe a schopnost přizpůsobit styl různým profesím v naší společnosti – od operátorů po manažery. U spolupráce Olympus s ICG jsem od počátku a velice pozitivně vnímám nastartování kaizen přeměny společnosti – pomocí uceleného konceptu kaizen eventů se nám v klíčové oblasti výroby podařilo implementovat One Piece flow linku s aktivním zapojením nejen THP pracovníků, ale i operátorů na dílně.

Michal Kubica, Continuous Improvement Manager, Olympus Medical Products Czech

Kontaktní osoba

Mám zájem o více informací

  Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

  Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s.r.o., se sídlem Marie Podvalové 1, Praha 9, souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

  Zpracování Vaší žádosti i následné komunikace.*

  Zasílání následné komunikace o chystaných školeních, akcích společnosti a zvýhodněných nabídkách - "Newsletter".

  Další podrobnosti o pravidlech ochrany osobních údajů najdete zde.