bg-zvyseni-produktivity

Lean performance

Nastavíme tok hodnoty dle požadavků zákazníka, s aktivním zapojením všech zaměstnanců a minimem provozních nákladů.
Inovativní optimalizace výroby
Produktový list

Stáhněte si informace o službě Lean performance ve formátu PDF.

Stáhnout

Opravdu štíhlá (Lean) výroba dokáže plnit požadavky zákazníka včas, v požadované kvalitě a s minimálními náklady. Velmi dobře chápeme, že zákaznické požadavky se neustále mění a masová výroba již nemá žádnou budoucnost.

Nezaměřujeme se tedy na pouhou implementaci nástrojů štíhlé výroby, o což se tradičně firmy stále ještě pokouší. Hledáme energetickou linku celého toku hodnoty a Lean nástroje používáme jen pro odstranění překážek na cestě k společně definovanému cílovému stavu celého štíhlého procesu.

Cílový stav celého toku hodnoty dokáže reagovat na měnící se prostředí a požadavky zákazníka. Všichni zainteresovaní zaměstnanci znají a naplňují aktivně své role.

Dokážeme uvolnit obrovské množství energie vašich lidí a udržet tempo i po odeznění prvotního nadšení. Nikdy nevážeme aktivity na one-man show, ale zapojujeme celý tým.

Společně s vašimi lidmi navrhneme průlomové změny a akční plán pro vyzkoušení jejich funkčnosti. Po odladění řešení řídíme finální realizaci akcí a zajišťujeme jejich přijetí. Standardizujeme proces zaškolování nového stavu pro všechny role v organizaci. Nastavujeme rutiny pro zajištění dlouhodobé udržitelnosti nového stavu a jeho zlepšování včetně aktivního zapojení managementu a podpůrných oddělení.

Rozvíjíme také vedoucí pracovníky na všech úrovních organizace, aby správně plnili svou roli vlastníků procesů a vytvářeli bezpečné prostředí pro zlepšování. Program Lean leadership vás naučí být skutečným lídrem a je vhodným doplňkem pro program Lean performance.

Pokud se vy sami chcete stát expertem na nástroje štíhlé výroby, podívejte se na naši nabídku školení z této oblasti.

Náš postup k doručení cíle - Roadmapa

1

Analýza situace

Rozebereme vaši situaci včetně analýzy dat.

2

Odstranění bariér

Odstraníme bariéry plynulého toku výroby.

3

Nastavení řízení zásob

Nastavíme řízení zásob ve výrobě.

4

Standardizace

Standardizujeme nový stav procesů ve výrobě.

5

Nastavení měření (KPI)

Nastavíme měření (KPI) a jejich vyhodnocení.

Cíle a benefity

Minimální průběžná
doba výroby (Lead Time)

Maximální
směnový výstup

100% dodávky včas
(OTD)

Optimální hodnota
WIP v procesu (DOH)

Nízká ztrátová kapacita výroby
(Dostupnost zařízení a kvalita výrobku)

Ukázky přínosů

-70 % Snížení času přestavby pro semi-manuální procesy.

Dopady: Zvýšení dostupnosti zařízení a tím snížení jeho ztrátové kapacity vedlo k vytvoření prostoru pro plnění plánu preventivní údržby a zvýšení směnové produktivity. Proces přestavby se zároveň stal více komfortním a transparentním, což mělo za následek razantně méně oprav zařízení následkem nekvalitního přestavení. Kde: Výrobní strojírenská firma

35 min Snížení Lead Time z 1,4 dnů na 35 minut v procesu montáže

Dopady: Výrazně se navýšila celková kapacita výroby a bylo tak umožněno velmi rychle zpracovat velkou zásobu opožděných zakázek. Pro tak výrazné snížení času výroby bylo nutné i zefektivnění většiny podpůrných procesů přes plánování, údržbu, logistiku i HR. Tento výrobní sektor se tak dostal z čistě tlakového systému do funkčního tahu. Kde: Výrobní strojírenská firma

-88 % Zkrácení času vyskladnění 1 jednotky sklad-výroba.

Dopady: Čas vyskladnění se zkrátil o 21 minut. Zároveň se snížila chybovost v dodávání jiného materiálu než bylo ve výrobě potřeba a výrazným způsobem kleslo procento defektů vzniklých právě při neadekvátní manipulaci s produkty při nakládce, transportu do výroby a následném vyskladňování. Kde: Výrobní strojírenská firma

Máte zájem o Lean performance? Kontaktujte nás, připravíme Vám nabídku na míru.

Kontaktní osoby

Mám zájem o více informací

    Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

    Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s.r.o., se sídlem Marie Podvalové 1, Praha 9, souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

    Zpracování Vaší žádosti i následné komunikace.*

    Zasílání následné komunikace o chystaných školeních, akcích společnosti a zvýhodněných nabídkách - "Newsletter".

    Další podrobnosti o pravidlech ochrany osobních údajů najdete zde.