Přijeďte si pro své nové dovednosti.
Kurz je součástí certifikovaného programu LEAN EXPERT.
Inovovaná podoba školení s vysokou přidanou hodnotou ve variantě online i v továrně.


Kdekoliv existuje produkt pro zákazníka, existuje i pohyb komponentů a produktu. Kdekoliv existuje pohyb, existuje potřeba pohyb řídit. Chceme-li řídit procesy obsahující pohyb, musíme je umět analyzovat a řídit s očekávanou, ideálně maximalizující efektivitou.

Naučíme Vás analyzovat interní logistiku na všech standardních činnostech továrny – rampa, příjem, vstupní kontrola, zaskladnění, přeskladnění, vyskladnění, zásobování na pracoviště, pohyb na pracovišti. Budeme se věnovat jednotlivým typům používané techniky – ruční práce, VZV, systémové zakladače, logistické vlaky, kardex, automatické sklady, AGV a další.

Naučíte se identifikovat ztrátový výkon logistiky. Navrhnout a realizovat zeštíhlení logistických procesů. Předneseme vám přehlednou teorii Kanbanů, JIS, JIT, Milk Run. Vysvětlíme Vám výhody, omezení a potřeby jednotlivých technik v různých oblastech průmyslu. Naučíme Vás tyto techniky analyzovat u existujících procesů a připravíme vás na jejich implementaci u procesů nových. Naučíte se navrhnout Kanbanové okruhy. Vyzkoušíte si prakticky výpočty Kanbanů a jejich supermarketů na modelových příkladech. Odnesete si vzorce i vzorové výpočty. Naučíme Vás, jak pracovat s tahovým mechanismem, navrhnout a vytvořit sekvenční zásobování, navrhnout nový Milk Run.

Praktické kurzy v továrně

Aktivní propojení přednášené teorie a bezprostřední praktický trénink na provozu hostitelské továrny Vám umožní naučit se reálné provedení školené techniky. Hostitelské závody pečlivě vybíráme, aby poskytovaly školní prostředí a současně byly pro Vás motivací k osobnímu rozvoji.

Školení probíhá v hostitelské továrně v plném rozsahu 3 výukových dnů.

V továrně realizujeme 3 praktické workshopy zaměřené na Milk Run, JIT/Kanban a analýzu interní logistiky v průřezovém vzorku napříč továrnou.

ONLINE varianta

S využitím specializovaných softwarových nástrojů Vám budeme nejen přednášet, ale společně budeme pracovat v jednom týmu. Vy budete zapojeni v malých skupinách, velkých týmech, či budete plnit jednoduché domácí úkoly. Projdete 15 hodinami teorie, praktických cvičení a tvorby řešení připravených modelových situací. Budete intenzivně pracovat, ale z pohodlí své kanceláře, či domova.

Součástí online varianty je koučink Vašeho projektu. V online variantě Vás nemůžeme vzít do továrny, kde si techniku prakticky vyzkoušíme. Proto situaci otočíme a Vy vezmete do své továrny osobního konzultanta.

Společně připravíme Vaše workshopy. Vy provedete analýzu, natočíte videa procesu. Pomocí online technik budeme Váš postup kontrolovat, pomáhat směřováním a odbornou radou. Pomůžeme Vašemu týmu sestavit finální řešení a standardizaci.

Rozsah školení

Praktické kurzy v továrně

1. – 2. den 9:00-17:00
3. den 8:30-15:30
Lokalita je vždy oznámena pro konkrétní kurz a datum

Online varianta

1. den online trénink 8:00-11:00 a 12:00-16:30
2. den online trénink 8:00-11:00 a 12:00-16:30
+ následný koučink Vašeho projektu

 

Proč k nám na Lean Pull Expert?

 • Metodická přehlednost a odbornost výuky a následná jednoduchá aplikovatelnost do Vaší praxe
 • Předáme Vám řadu praktických rad pro různé typy průmyslového prostředí
 • Možnost konzultací s odborníky z jiných společností
 • Návaznost metodiky i tréninku – série LEAN EXPERT a GREEN/BLACK BELT
 • Garance kvality na školení
 • Kurz je součástí evropského certifikačního programu LEAN EXPERT skupiny ICG

Naučíte se

 • Analyzovat pracoviště z pohledu pohybu materiálu
 • Analyzovat plýtvání a příležitosti v interní logistice
 • Analyzovat ztrátové činnosti ve skladech
 • Zeštíhlení Vaší interní logistiky
 • Výpočty Kanbanových okruhů
 • Metodiku technik JIS, Kanban, JIT,
 • Pracovat s tahovým mechanismem
 • Minimalizovat rozpracovanou výrobu, maximalizovat produktivitu logistiky

Co budete potřebovat

 • Připojení na internet pro online výuku.
 • Možnost instalovat si nebo použít online aplikaci programu Zoom
 • Pokud máte případné IT omezení programu, školte se na home-office z vlastního počítače
 • Pracovní boty a reflexní vestu na praxi do továrny

Certifikace

Účastníci celého kurzu obdrží osvědčení o absolvování Lean Pull Expert.
Po absolvování všech tří nezávislých kurzů školícího programu a úspěšném zvládnutí závěrečných testů je možno získat evropský certifikát Lean Expert vydaný mezinárodním konsorciem ICG.
Certifikační proces je již v ceně kurzu! ICG nabízí možnost bezplatných konzultací v průběhu školicího programu s cílem zvládnout úspěšně certifikaci Lean Expert.

Více informací o Lean Expert

Dostupné termíny