Nejoceňovanější školení roku 2016–2021. Certifikované školení poskytuje ucelenou znalost metodiky Lean a Six Sigma pro zlepšování procesů. Návratnost investice již s prvním projektem, tedy po 3-6 měsících.


Školení Green Belt poskytuje ucelenou znalost metodiky Lean a Six Sigma pro zlepšování výkonnosti firemních procesů (vycházející z projektové metodiky DMAIC). Posluchači jsou po absolvování školení schopni vyhledat příležitosti pro zlepšení a následně vést středně velké procesní projekty.

Školení představí budoucímu Green Beltovi všechny fáze cyklu DMAIC (strukturovaný postup řízení projektů) se zaměřením na praktické procvičení klíčových nástrojů v každé z těchto fází. Simulační hra, případové studie, analýzy a praktická cvičení zaručují pochopení jednotlivých nástrojů i jejich následné využití.

Školení je zakončeno přípravou k certifikaci, po splnění podmínek certifikace je absolventovi udělen diplom Certifikovaný Lean Six Sigma Green Belt, který patří k mezinárodně uznávaným certifikacím.

Naučíte se

 • Řídit středně velký procesní projekt Lean Six Sigma
 • Definovat rozsah projektu a mapovat procesy
 • Měřit výkonnost procesu
 • Analyzovat proces pomocí datové, grafické a procesní analýzy
 • Realizovat analýzy pomocí statistických softwarů
 • Hledat řešení a vyhodnotit nejlepší variantu
 • Nastavit měření procesů

Školení Green Belt online

Školení Green Belt nabízíme kromě klasického školení v učebně také v online variantě. Jsme si vědomi odlišností, které online školení přináší, a proto jsme kompletně přepracovali naše tréninkové postupy. Máme pro Vás připraven intenzivní online trénink, který zachovává základní pilíře: simulační hru, práci v týmu (virtuální), výklad s elektronickým white-boardem, online zkušební otázky a test i samotnou certifikaci. Součástí programu je online koučink Vašeho projektu zkušeným konzultantem ICG.

Pro účast na kurzu budete potřebovat připojení na internet a možnost instalovat si nebo použít on-line aplikaci programu Zoom / Teams.

Srovnání školení online a v učebně

ŠKOLENÍ GREEN BELT V UČEBNĚ
ŠKOLENÍ GREEN BELT ONLINE
6 dnů školení (3+3 dny, 9:00-17:00) 8 modulů školení (8:30-13:00)
Osobní setkání – možnost vše zažít naživo, reálné workshopy a diskuze Využití nových digitálních nástrojů (Zoom / Teams, Menti, Miro a Odoo platforma) umožňuje zvýšení interaktivity programu a navíc si osvojíte používání nástrojů digitální spolupráce a řešení problémů pro Vaši další práci.
Komplexní servis – zapůjčení notebooků se statistickým SW, není potřeba žádné technické vybavení. Výuka bez cestovních nákladů a celodenní nepřítomnosti v zaměstnání.
10 hodin online koučinku 10 hodin online koučinku
Tištěné školicí materiály Školicí materiály v elektronické podobě
Watch video: 4 Key success factors of our online trainings Video: Online školení naším pohledem

Konzultanti Milan Gazdík a Libor Čadek v několika krátkých videích reflektují vývoj našich online školení, diskutují pozitiva a výzvy virtuálního prostředí a ukazují nástroje, která při kurzech využívají.

Proč školení od nás?

 • Metodika založená na praktických příkladech od 30 konzultantů z celé Evropy
 • Zkušení školitelé, realizovali přes 60 LSS školení za posledních 12 měsíců
 • Propojení přístupů LEAN, Six Sigma a řízení změn (Change managementu)
 • Garance kvality na všechna naše školení
 • Mezinárodní Lean Six Sigma certifikace součástí školení
 • Profesionální celobarevné školící materiály s případovými studiemi
 • Přes 100 pozitivních hodnotících referencí

Proč si vybrat školení Lean Six Sigma právě od nás? Máme hned 12 důvodů!

Zobrazit produktový list

 

Certifikace

Po absolvování školení Lean Six Sigma Green Belt a úspěšném složení závěrečného testu (alespoň 80%, test se skládá ze 40 otázek) dostanete od nás osvědčení o úspěšném absolvování kurzu Green Belt.

Absolvent může pokračovat v certifikaci „Certified Lean Six Sigma Green Belt, pro kterou je nutné realizovat 1 projekt metodikou Lean Six Sigma. Podstatou je praktické vyzkoušení vybraných nástrojů a zlepšení konkrétního procesu. V rámci kurzu účastník obdrží profesionální projektové šablony, které výrazně zjednodušují práci na projektu. Pro získání certifikace je nutné projekt obhájit před komisí v sídle společnosti ICG-Capability. Certifikační proces i obhajoba jsou zahrnuty v ceně kurzu

Podívejte se na fotografie z úspěšných Lean Six Sigma certifikací:

Certifikácia Lean Six Sigma, jún 2019   

Dostupné termíny