Během studijní cesty po Číně jsme měli možnost navštívit v Šanghaji a Šen-čenu prostory poskytovatele komunitních služeb Innospace +. Naše hostitelka, slečna Emily Xu, nás provedla 60-minutovou exkurzí po všech důležitých místech a poté jsme měli 60-minutovou prezentaci a diskusi o celém konceptu a úspěších, kterých Innospace+ dosud dosáhl.

Innospace + ve zkratce

Společnost Innospace+ byla založena v roce 2011 a od té doby poskytuje komplexní řešení pro podnikání – zahrnuje InnoSpace pro inkubaci, InnoWork pro coworking, IPOclub (Start-up Café), InnoMaker pro hardwarovou inovaci a InnoLive pro život. Kombinace těchto klíčových prvků má za cíl uspokojit požadavky podnikatelů ve všech oblastech – práci, růstu, komunikaci a životě.

Vyjádřeno v číslech – doposud prošlo inkubátorem více než 400 Start-upů, 46 Start-upů bylo úspěšně zainvestováno se 70% mírou přežití 5 let. Celková hodnota podnikatelů činí 1,7 miliardy Yuanů. Innospace+ získal ocenění „Top Accelerator“ v Šanghaji a je už třetí rok v řadě v top 10 v Číně, což jsou úžasné výsledky.

Není to jen Innospace

Zajímavým faktem pro mě bylo, že Innospace+ v Šanghaji je projekt, který je součástí mnohem širší iniciativy nazvané KIC (Knowledge and Innovation Community), která je domovem pro více než 10 sousedících velkých univerzit, vysokých škol, sportovních klubů a zábavních a nákupních center. Cílem tohoto městského rozvojového úsilí je vytvořit prostředí, které podporuje technologické inovace a podnikání, podobně jako Silicon Valley, a poskytuje znalosti založené na „Work-Live-Learn-Play“ komunitě inspirované pařížským „Left Bank“. KIC klade důraz na vzdělávání, technologii, kulturu, výzkum a inkubaci podniků, a jeho cílem je stát se multifunkční komunitou, v níž lidé žijí, studují, pracují a odpočívají.

innospace exterier

Nejenergičtější v Číně

Na konci naší návštěvy jsme se v diskuzi zaměřili na konkrétní příklady úspěšných start-upů a jejich obchodních modelů pocházejících z Innospace+. Společnosti jako Xingzhe (aplikace, která dokáže zaznamenat projetou trasu, statistiky a plánované cyklistické trasy), Irfans (internetové vzdělávací IP zaměřené na estetiku fotografie) a Geefish (rozpoznávání gest, které může být podporováno AR / VR). Podle toho, co jsme viděli, není myslím důvod pochybovat, že Innospace+ vybudoval v Číně nejrozsáhlejší a nejenergičtější ekosystém.

innospace interier