Rád bych vám představil naši novou výukovou pomůcku pro LEAN a TPM techniky, která se jmenuje SMED>>PRESS.

V roce 2020 jsem změnil výukový a trenérský přístup k rychlým přestavbám a přestal jsem používat původní techniku SMED. O dva roky později a mnoho úprav metodiky jsme v Automotive výrobě touto novou technikou dokázali za 4 hodiny práce, společně se šesti seřizovači, provést výměnu formy ve vstřikolisu. Z původních 45 minut na konečné 3 minuty. Tedy zkrácení seřízení o 93 % a současně ukončit workshop plným zaškolením 3 směnného provozu a zavedenou standardizací nového postupu. Metodika fungovala, chyběl jen tréninkový pomocník. Univerzální překladač, pomůcka, akcelerátor zápalu a chuti tvořit změny.

Následující léto jsem strávil u výkresů, programování a testování. Zrodil se malý, chytrý pomocník s velkým potenciálem změnit vaše procesy.

SMED>>PRESS

SMEDPRESS simulace

SMED>>PRESS je stolní výuková pomůcka pro LEAN a TPM techniky. Klíčovou předností je rychlé zaškolení trenérů a mimořádná školící výkonnost. Výuka probíhá skrze procesy seřízení, výroby a zásobování pracoviště. Extrémně krátké časy výukových cyklů, mimořádný motivační účinek. Přímá aplikovatelnost do výroby sériové i zakázkové.

Technicky jde o lis s mikro zdvihem razníků. Děrujeme papírový výrobek. Změny výrobků a výrobkového mixu dosahujeme otočením, či vynecháním razníků. SMED>>PRESS má tři role. Přípravář zakázky – pracující s nůžkami a papírem, Seřizovač – nastavující zařízení, Operátor – výroba, realizující střihy na lisu. Máme tedy týmovou práci, linku, i samostatné zařízení. Tréninky mohou směřovat na sériovou i zakázkovou výrobu.

Připravené výukové programy jsou součástí dodávky. Podrobný manuál ke každému výrobku.

Co jsme dokázali na workshopech / školeních se SMED>>PRESS?

  • Zvýšení produktivity práce montážní linky o 420 % (elektrotechnická výroba)
  • Zvýšení OEE o 25 % na CNC obráběcích strojích (strojírenství)
  • Snížení operátorů o 70 % procent (medicínský průmysl)

Věříme, že vám SMED>>PRESS pomůže dosáhnout výrazného zlepšení v produktivitě a efektivitě vašich procesů. Pokud máte jakékoliv dotazy nebo zájem o nákup, neváhejte nás kontaktovat.

Cena:

16.000 Kč bez DPH

Letní nabídka

Pro výrobu červen-září 2023 nabízíme jako součást dodávky i zaškolení vašich trenérů zdarma!